Co to jest powerbank – przenośna ładowarka?

Co to jest powerbank – przenośna ładowarka?

Powerbank tłumaczony z angielskiego to dosłownie bank energii. Tak też jest w rzeczywistości. Te niewielkie urządzania to przenośne ładowarki wypełnione skumulowaną energią niczym banki pieniędzmi, służące do ładowania najróżniejszych elektronicznych sprzętów, które towarzyszą nam na co dzień. W tym artykule przybliżę Wam czym dokładnie jest powerbank, jak działa, jak go ładować oraz jakie są jego zalety. Przedstawię także konkretne modele oraz opowiem z jakimi sprzętami są kompatybilne.

Jak działa powerbank?

Powerbank to małe urządzenie, które ładujemy po to, aby zgromadzoną w nim energię zabrać ze sobą i w każdej chwili móc naładować sprzęty takie jak: telefon, laptop, odtwarzacz MP3, głośnik bluetooth czy nawet e-papieros. Powerbank musi zostać najpierw naładowany zwykłym prądem z gniazdka lub poprzez podłączenie do komputera. Do powerbanków w naszym sklepie dołączane są kabelki umożliwiające połączenie poprzez gniazdo USB do komputera lub do kompatybilnej ładowarki sieciowej. Naładowany sprzęt podłączamy następnie za pomocą kabelka do wybranego przez nas urządzenia i ładujemy lub podładowujemy, aby zachować ciągłość jego działania. Upraszczając możemy powiedzieć, że powerbank to przenośna bateria, jednak wielokrotnego użytku.

Jak go ładować?

Na ładowanie powerbanka są dwa sposoby, podobnie jak przy ładowaniu telefonu. Można to robić korzystając z gniazda w komputerze jak i bezpośrednio z gniazdka prądu w ścianie. Dokładne instrukcje jak naładować po raz pierwszy oraz kolejne, tak aby jak najdłużej cieszyć się sprawnym i funkcjonalnym sprzętem znajdziesz w naszym poprzednim artykule – tutaj. Warto zapoznać się z wytycznymi, żeby w pełni wykorzystać możliwości urządzenia.

Do jakich telefonów pasują nasze powerbanki?

Odpowiedź ucieszy niejednego użytkownika smartfona: do każdego. Powerbank do Iphone i powerbank do Samsunga, czyli do najbardziej popularnych modeli – bez problemu naładuje telefon także innej marki. Jedyne co jest nam potrzebne to kabelek USB dedykowany do naszego smartfona, taki, aby pasował do gniazdka w konkretnym telefonie. Nie musisz się zatem zastanawiać, bez względu czy masz smartfon Huawei, HTC czy LG, w naszym sklepie znajdziesz przenośną baterię dla siebie.

Dodam, że prócz telefonów różnych marek, powerbankiem możemy naładować także czytniki e-booków, odtwarzacze MP3, nawigacje, słuchawki i głośniki bluetooth, notebooki,  i e-papierosy. Zatem widać, że są to naprawdę uniwersalne baterie, mogące nas poratować w potrzebie.

W jakich sytuacjach powerbank jest niezbędny?

Każda sytuacja czy miejsce, gdzie nie mamy pod ręką gniazdka w ścianie to właśnie ten moment, gdy powerbank to prawdziwe zbawienie.

Pierwsza na myśl przychodzi oczywiście podróż. I nie ma nawet znaczenia czy to krótka podróż po mieście czy wypad na ryby, grzyby, czy też eskapada górska, a może rejs żaglówką, W każdej z tych sytuacji nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez smartfona. Kontakt z bliskim, możliwość robienia zdjęć, słuchanie muzyki czy oglądanie filmów podczas nużącej, monotonnej drogi. W dzisiejszych czasach technologia towarzyszy nam na każdym kroku, ułatwia i umila życie.  W podróży autem w nieznane –nawigacja, w lesie –kompas i latarka, w górach – aplikacja do kontaktu z GOPR, z bliskimi i możliwość telefonowania i wysyłania smsów. Wszystkie wymienione funkcje mamy zazwyczaj w naszych smartfonach, ale jak wiadomo czas pracy baterii jest mocno ograniczony. Tym krótszy on jest, im intensywniej użytkujemy nasze urządzenie. Każdy z nas jest w stanie przypomnieć sobie sytuację, w której telefon był na skraju rozładowania, co doprowadzało do konieczności rezygnacji z pewnych ułatwień i niestety komfortu. Z powerbankiem w kieszeni już nam to nie grozi. Niewielki sprzęt, mała przenośna bateria – powerbank zawsze ratuje sytuację.

Pewne jest, że dbamy i  troszczymy się o naszych bliskich, zatem nie zapominajmy, że taki bank energii to idealny pomysł na drobny upominek. Dzięki niemu możemy pozostawać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną i nie musimy się martwić, że telefon im się rozładuje w najmniej dogodnym momencie.

Powerbank w samolocie?

Kwestie bezpieczeństwa sprawiają, że zostały nałożone na pasażerów dość ścisłe przepisy dotyczące przewożenia banków energii. Jeden pasażer może wnieść na pokład maksymalnie dwa urządzenia. Ponadto pojemność baterii nie powinna przekroczyć 27000mAh. W przypadku ładowarek o pojemności w przedziale do od 27000 do 43000mAh przewoźnik może warunkowo zgodzić się na transport. Należy pamiętać, aby sprawdzić pojemność naszych powerbanków przed planowanym wylotem, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktować się z obsługą linii lotniczych. Standardowe powerbanki, z których korzystamy na co dzień i które są dostępne w naszym sklepie, z pewnością nie przekraczają tych parametrów, a więc spokojnie mogą być transportowane. Należy pamiętać jednak, że powerbanki na pokładzie samolotu muszą pozostać wyłączone. Względy bezpieczeństwa zakazują ładowania sprzętów w czasie lotu.

Jaki model powerbanka wybrać?

W naszym sklepie znajdziecie cały szereg różnych powerbanków. Przedstawię teraz ich rodzaje.

Ze względu na tworzywo użyte w konstrukcji obudowy, przenośne ładowarki dzielą się na plastikowe i aluminiowe. Oba materiały są wytrzymałe i cechują się starannością wykończenia. Sprawdźcie na naszej stronie, który materiał przypadnie Wam bardziej do gustu.

Wśród plastikowych banków energii, oferujemy kilkadziesiąt kolorowych wzorów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Jesteś fanem komiksów, filmów o super bohaterach, kreskówek? Wejdź w świat naszych małych, znanych z kart komiksów i kinowych ekranów przyjaciół , od których aż kipi energią – oto powerbanki superbohaterowie oraz emoji

Można wybrać spośród powerbanków tradycyjnych oraz takich, które łączą w sobie aż 2 urządzenia. Jedna cena i jeden ergonomiczny przedmiot, a aż dwie funkcje – to zdecydowana oszczędność miejsca. Sprawdźcie zatem:

Powerbanki możemy też podzielić z uwagi na pojemności:

Podsumowując, powerbank to nieodłączny przyjaciel każdego użytkownika nowoczesnych sprzętów. Przenośna ładowarka to świetny pomysł na prezent oraz niezastąpiony gadżet na wyjazdach i eskapadach.

Zawsze służymy pomocą, a więc nie wahaj się spytać jaki powerbank wybrać. Możesz o tym poczytać również w naszym wcześniejszym wpisie, na blogu

Zapraszamy!

Zobacz naszą kolekcję