Prezenty firmowe

Pamiętaj, że Twoja firma to marka, logo, coś co powinno się kontrahentom dobrze kojarzyć i towarzyszyć im na co dzień, tak aby zawsze do nas wracali. Doskonałym pomysłem na wsparcie budowania marki są gadżety firmowe. Drobne przedmioty potrzebne w życiu codziennym sprawiają, ze klient staje się bardziej przywiązany do firmy, czuje się doceniony, ale także zwyczajnie pamięta o danej marce. Logo umieszczone na powerbankach, breloczkach czy pendrive`ach to też świetna reklama, która przez naszych klientów trafia do ich kontrahentów, krewnych i znajomych, a tym samym zachęca do skorzystania z naszych usług.

Najlepsze gadżety reklamowe

Do najlepszych będą należeć te, które nie tylko kojarzą się z daną firmą, są opatrzone jej logo i kolorami, ale także są zwyczajnie praktyczne. A dlaczego? Dlatego, że taki podarunek nie  będzie rzucony w otchłań szuflady, a używany na co dzień, a co za tym idzie, logo naszej marki będzie regularnie eksponowane. Pamiętajcie, że na dowolnym gadżecie można zamówić spersonalizowany nadruk lub grawerunek z danymi firmy. Brzmi jak doskonała  reklama, prawda? Co się zatem sprawdzi?

Planujesz w najbliższym czasie jakąś akcję marketingową? Kampanię reklamową? Zainteresuj się powerbankami  w rozmaitych wzorach. Taki gadżet, dodatkowo z nadrukiem to doskonały pomysł na rozreklamowanie marki i podtrzymanie pozytywnego wizerunku.  Doceni go każdy użytkownik smartfona, czyli w dzisiejszych czasach właściwie każdy. Jak wiadomo w biznesie telefon to ultra ważne narzędzie pracy i nie może się ono nagle rozładować. Mamy tam kontakty, maile, notatki, wydarzenia w kalendarzu i różne alerty. Naładowana bateria to podstawa, zatem przenośna ładowarka to połączenie funkcjonalności z modnym i oryginalnym designem. Powerbanki są prezentem nowoczesnym, który z pewnością doceni każdy klient – nie jest to sztampowy kubek czy długopis. To zdecydowanie prezent z wyższej półki, a jednocześnie wcale niewygórowany cenowo.

Powerbanki występują w przeróżnych wzorach, a ich charakter możemy dostosować do branży klienta. Pamiętaj, że klient bardziej doceni spersonalizowany, dedykowany mu prezent, kojarzący się z marką.

Jesteś właścicielem sieci restauracji? Taka reklama to doskonały pomysł, z pewnością nic bardziej nie skojarzy się z Twoją domeną niż powerbank w kształcie kolorowej, smakowitej pizzy lub przepysznych lodów. To prezent z humorem, praktyczny na co dzień, a jednocześnie naprawdę fantastyczna reklama wśród stałych klientów, którzy będą polecać Twoje usługi dalej.

Doskonały gadżet dla klientów sieci restauracji

Z kolei prezentowany na poniższym zdjęciu model Slim Vip cechuje taka konstrukcja, która z łatwością umożliwia umieszczenie na nim grawerunku z logo, a także danymi kontaktowymi firmy. Ponadto jest niezwykle elegancki, subtelny , wprost idealny jako prezent.

Powerbank z dużą powierzchnią do nadruku reklamowego

Najważniejszy dla firmy jest klient i dlatego warto o niego dbać, choćby przez tak drobne gesty. Okazji na to jest wiele. Nie tylko zaplanowana akcja marketingowa, ale święta czy nowy rok. A może Dzień Dziecka i akcja skierowana do najmłodszych? Pamiętaj, że dzieci to świetny klient i wyjątkowo nadaje się do rozreklamowania formy dalej. Wystarczy, że pochwalą się jaki gadżet otrzymały ostatnio, a już koleżanki i koledzy będą namawiać swoich rodziców na usługę, z któą wiążą się takie fajne benefity.

Super pomysł na kampanię reklamową sieci sklepów zoologicznych

Powerbanki jako funkcjonalne i modne gadżety używane są normalnie przez ludzi na co dzień, a opatrzone kolorowym logo, utrwalają obraz marki ich w ich głowach. To bardzo ważne dla strategii biznesowej, która ma na celu utrzymanie stałych, dobrych klientów. Taki klient poleci nas innym, a zatem mamy dwa w jednym, bo i zatrzymanie obecnego i pozyskanie nowego kontrahenta. P

Jak wskazują badania przeprowadzone w 2016 roku, niemal 83% marketerów wykorzystuje reklamowe  gadżety do budowania pozytywnego wizerunku marki. Warto iść za tym przykładem, bo to naprawdę niedroga, a bardzo skuteczna i jednocześnie niezwykle sympatyczna reklama.

Prezenty biznesowe dla klientów

Warto pamiętać o utrzymywaniu długich relacji biznesowych , także poprzez drobne gesty, które wzmacniają więź i budzą dobre skojarzenia z daną marką. Prezenty dla klientów to świetny sposób na zatrzymanie stałych, a także na pozyskanie nowych. Najlepszym sposobem na wręczanie takich podarunków jest dołączanie ich do dużych lub wyjątkowo intratnych zamówień. Klient czuje się wówczas mile wyróżniony, odczuwa satysfakcję, że dostał coś gratis i utrwala w swojej głowie pozytywny obraz firmy i jej pracowników. Dobrym zwyczajem jest także wręczanie największym klientom prezentów z okazji świąt i nowego roku.  Na święta mogą to być słodycze z naszym logo, a na nowy rok najpopularniejsze są kalendarze z wytłoczoną nazwą i danymi kontaktowymi.

Powerbanki, kalendarze, notatniki, długopisy, pendrive`y –  to produkty, których używa się w biznesie na co dzień. A nie możemy zapominać, że nasi klienci mają swoich klientów, a zatem nasze logo trafia do większej liczby odbiorców. Warto wybierać produkty, które mają dużą i łatwą do zapełnienia powierzchnię reklamową. Takimi bezsprzecznie będą np. parasole. Ponadto to także wspaniała reklama outdoorowa, a  dla obdarowanych praktyczna rzecz, której z pewnością niejednokrotnie użyją. Warto dedykować klientom także produkty, które wiążą się z naszą branżą. W budownictwie i remontach fajnie sprawdzą się miarki czy narzędzia. Korporacje medyczne mogą podarować obrandowane ciśnieniomierze, pojemniki na leki czy termofory. Z kolei branża elektroniczna ma ogromne pole do popisu wybierając wśród licznych, kolorowych i modnych pendrive`ów czy powerbanków. Pamiętaj, że możesz zamówić wykonanie dowolnego napisu, a prezent taki, dzięki danym kontaktowym firmy będzie na co dzień przypominał klientom o Twoim biznesie.

Przy wyborze gadżetów nie zapominajmy także o ich jakości. Badania rynku pokazały, że aż 90% klientów, którzy otrzymali gadżet typu pendrive, korzysta z niego do dziś. Aby tak się stało musi to być produkt wysokiej jakości, trwały, wytrzymały, uniwersalny i w modnym kolorze oraz designie. Ciekawe, dobrze dobrane i doskonałe jakościowo prezenty firmowe stanowią niewątpliwie przewagę nad konkurencją. Kiedy klient ma do wyboru dwa sklepy oferujące te same produkty w zbliżonych cenach to kliknie na ten, w którym do zamówienia powyżej pewnej kwoty dostał za ostatnim razem  sympatyczny podarunek.

Prezenty dla pracowników

Jest wiele sytuacji, w których możemy wręczyć nagrody dla pracowników, którzy czymś się wyróżnili, dokonali wyjątkowych osiągnięć, są lojalni, godni zaufania i kompetentni. Także święta są dobrą okazją do wręczenia takich upominków. Częstą praktyką firm, zajmujących się sprzedażą i pozyskiwaniem kontrahentów jest organizowanie konkursów sprzedażowych i rankingów, w których za dobre wyniki można wręczyć popularne prezenty firmowe. To świetny i niedrogi sposób na budowanie pozytywnej relacji na linii przełożony – podwładny. Co zatem wybrać na wymienione okazje?

Gadżety dla pracowników – TOP 5:

 1. powerbank
 2. latarka
 3. pendrive
 4. brelok
 5. parasol

Wymienione produkty są nie tylko naszym uznaniem dla pracy i wysiłków podwładnych, ale także doskonałą okazją na rozreklamowanie naszej firmy wśród większej liczby osób.  Florida Internetional University przeprowadził badania, które wskazują wyraźnie, że nawet te drobne i niedrogie prezenty powodują, że pracownicy:

 • Czują się bardziej docenieni
 • Odczuwają większą satysfakcję z wykonywanej pracy
 • Są z niej dumni
 • Są bardziej otwarci na konstruktywną krytykę
 • Starają się sprostać, a niekiedy nawet  przekroczyć oczekiwaną wydajność
 • Wspierają i promują pozytywną atmosferę w miejscu pracy

Warto doceniać dobrych fachowców, zwłaszcza w dobie gdy to pracownik rządzi rynkiem. Lojalność podwładnych opłaci się na dłuższą metę, a  relacje pozostaną przyjacielskie i sympatyczne. Trzeba także zwrócić uwagę, że takie upominki są zwyczajnie praktyczne i naszym pracownikom mogą po prostu ułatwić codzienne obowiązki. Warto inwestować w podkładki pod mysz, markery, notesy, kabelki ładujące USB i inne tego typu biurowe drobiazgi.  Także powerbank to coś co doceni pracownik, który wysłany w teren czy w delegację nie straci łączności przez pechowo rozładowany smartfon.

Urokliwy i niebanalny prezent firmowy

Podsumowując, spójrzmy zatem jak drobne prezenty, stanowiące produkty używane przez wszystkich na co dzień, mogą poprawić relacje wewnątrz i na zewnątrz firm. To jednocześnie przyjemne gesty, budowanie pozytywnego wizerunku oraz stosunkowo niedroga i skuteczna strategia marketingowa. Na specjalne życzenie nasz sklep może sprowadzić także:

 •  Pendrive;
 •  Nerki do noszenia w pasie lub na biodrach w rozmaitych formach
 •  Portmonetki w pięknych, nowoczesnych wzorach
 •  Breloki w wybranych kształtach
 •  Parasolki
 •  Etui na telefony
 •  Latarki
 •  Ręczniki
 •  Ozdobne ładowarki
 •  Eleganckie woreczki na telefony lub pendrive.

Warto korzystać z ich dobrodziejstw na co dzień w swoim biznesie. Gadżety mają wielką moc!