Jak naładować power bank?

Zasada działania power banku jest prosta, działa jak przenośna ładowarka. Sprowadza się do przechowywania w nim energii po uprzednim naładowaniu, a następnie, przy jej użyciu, ładowania kolejnych urządzeń. Kupując bank energii o dużej pojemności zyskujemy pewność, że gdziekolwiek się znajdziemy, nie zabraknie nam energii do ładowania elektronicznych urządzeń mobilnych. Jednak, aby tak było, musi zostać spełniony jeden warunek. Power bank musi być dobrze ładowany. Tak, żeby dobrze wykorzystać jego możliwości i z czasem nie spłycić jego baterii.

Pierwsze ładowanie power banku

Przed pierwszym użyciem banku energii należy go naładować do pełna. Zwykle zajmuje to od 6 do 8 godzin, w zależności od pojemności urządzenia. Ładowanie power banku może odbywać się z użyciem kabelka zasilającego dołączonego do power banku lub poprzez laptopa. Ważne, aby zapoznać się ze wskazaniami producenta dotyczącymi wymaganego amperażu i napięcia. Nieodpowiednie parametry ładowania mogą spowodować uszkodzenie ogniw, a wtedy powerbank będzie nadawał się do wyrzucenia.

Dalsze użytkowania power banku

Aby jak najdłużej korzystać z dobrodziejstwa zakupionego power banku, warto pamiętać o kilku wskazówkach:

  • Co parę tygodni należy swój bank energii przynajmniej raz rozładować do zera a następnie naładować do pełna.
  • Nie należy trzymać power banku na stałe podpiętego do jakiegokolwiek urządzenia. To spowoduje szybkie zużycie ogniw.
  • Jeśli power bank nie będzie używany przez kilka tygodni, należy schować go w suchym i chłodnym miejscu. Powinien też zostać wcześniej naładowany na przynajmniej 50%.
  • Unikać krótkich doładowań, ponieważ takie ładowanie power banku zdecydowanie skraca żywotność ogniw.

Jakiej ładowarki użyć?

Najlepsze wyjście do zakup banku energii dobrej jakości, do którego będzie dołączona ładowarka przenośna dedykowana do tego konkretnego modelu. Mamy wtedy pewność, że ładowanie power banku ma odpowiednie parametry. Oczywiście decydując się na inny wariant, musimy samodzielnie dobrać ładowarkę przenośną. Istotne jest dopasowanie złącza, ale najważniejsze, aby parametry ładowania były zgodne lub zbliżone do tych, które znajdziemy na tabliczce znamionowej power banku.

Zobacz naszą kolekcje powerbanków

Dodaj komentarz