Optymalna pojemność power banku

Na co zwracamy uwagę szukając odpowiedniego dla siebie power banku? Jasna sprawa, że interesuje nas jego wygląd i rozmiar. Szukamy również takich power banków, które mają dodatkowe funkcje. Ważnym kryterium jest również kompatybilność ze wszystkimi markami urządzeń elektronicznych, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi power banku do iPhone, którym nie naładuje tabletu Lenowo czy Samsung. Ale najważniejszy parametr, na jakim skupiamy się kupując power bank to oczywiście pojemność, czyli funkcja zasadnicza, dla której dokonujemy tego zakupu. Jednak co wybrać? Czy należy kupić power bank 10000mah czy też wystarczy mniejszy?

Jakiej pojemności potrzebujemy?
Aby wybrać odpowiedni dla siebie power bank do iPhpone lub smartfona innej marki, który będzie spełniał odpowiednio swoją rolę, trzeba zastanowić się najpierw jakie mamy zapotrzebowanie na taką zapasową, mobilną energię. Ogólnie zakłada się, że optymalna użyteczność banku energii to możliwość dwukrotnego naładowania do pełna baterii smartfona oraz jednego naładowania tabletu. Szacuje się, że na takie zapotrzebowanie wystarczy pojemność power banku na poziomie 5000-6000 mAh. Oczywiście mniejsze power banki również są przydatne, np. do ładowania telefonu w szkole czy awaryjnie na wycieczkę.
Jednakże osoby, których charakter pracy wymaga stałej łączności telefonicznej i internetowej będą potrzebować większej pojemności power banku. Tym bardziej, że każdy bank energii narażony jest na samoistną utratę energii w wysokości około 20%. Wtedy najbezpieczniej jest kupić power bank 10000mah.

Wybieramy power bank 10000mah
Przy założeniu, że takiej pojemności power banku szukamy, warto porównać wszystkie produkty spełniające to kryterium, sprawdzić jakie mają dodatkowe zalety a także jaki jest stosunek ceny do pojemności i jakości.
Na epowerbank.pl mamy trzy propozycje o tej pojemności:

  • Kartonowe Pudełeczko. Pojemność to 10400 mah. Dostępny w trzech kolorach, ciekawy design, małe rozmiary i dobry stosunek ceny do pojemności.
  • Solar. Power bank 10000mah z dodatkową baterią słoneczną, która zapewni stałe uzupełnianie deficytu energii nawet w pochmurny dzień. Sportowy wygląd, a do tego może służyć jako podręczna latarka w razie potrzeby. Dzięki baterii słoneczniej można powiedzieć, że to zakup, który się zwróci z nawiązką.
  • Świnka. To także power bank 10000mah, który dodatkowo wywołuje uśmiech na każdej twarzy. I nawet jeśli proporcja ceny do pojemności wcześniejszych modeli jest lepsza, to chyba warto pokusić się o taki śmieszny gadżet.

Polecane przez klientów

Dodaj komentarz